Fenerbahçe dhe Alanyaspor – Drejtpërdrejt (Livee)

Fenerbahçe do të përballet me Alanyasporin në kuadër të javës së 21-të në Superligën e Turqisë.

Gjiganti turk, Fenerbahçe ka publikuar formacionin startues për këtë ndeshje dhe aty s’ka se si të mungojë luani i Kosovës, Vedat Muriqi.

Ai do t’i prij sulmit vendas, si zakonisht. Fenerbahçe gjendet në pozitën e pestë me 37 pikë, një më pak se Alanyaspori e cila gjendet në të katërtën.

Fenerbahce ka publikuar formacionin zyrtar për ndeshjen kundër Alanyaspor. Fenerbahce luan si vendas, në kuadër të xhiros së 21-të në Superligën e Turqisë, kundër Alanyaspor.

Në këtë ndeshje do të ketë hapësira edhe për Vedat Muriqin, i cili do të luajë nga minuta e parë.

Ndeshja mes dy skuadrave do të luhet me fillim nga ora 18:00.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen