Fenerbahce dhe Galatasaray – Drejtpërdrejt (Livee)

Java e 23-të në Superligën e Turqisë sjellë derib e madh mes Fenerbahces dhe Galatasarayt.

Të dyja ekipet kanë bërë gafa të pafalshme, çka i ka penalizuar në luftën për titull, megjithatë gjithçka ështe e mundur pasi lufta për kreun ështe ende e hapur.

Këtë ndeshje për Fenerbahce nga fillimi luan edhe gjiganti kosovar, Vedat Muriqi, i cili ka disa takime që nuk realizon gol.

Sfida nis në orën 17:00. Ekipi i Fenerbahçes luan sot derbin e madh ndaj Galatasary-it, në kuadër të Superligës turke.Java e 23-të e ligës elitare turke i zë dy rivalët e përjetshëm larg kreut të tabelës.

Fenerbahce është në pozitën e 6-të me 38 pikë, ndërkohë ekipi i drejtuar nga Fatih Terim, Galatasary gjendet në vendin e 4-ë me 42 pikë. Si gjithmonë, sulmin e Fenerit e udhëheq sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 4 – Shiko ketu ndeshjen