Filmi që po përlot shqiptarët – Mrekullia në qelinë 7

Një film me titullin “Mrekullia në qelinë 7” këtë javë është më i përmenduri nga shqiptarët.

Filmi turk i vitit 2019, i cili është publikuar nga Netflix, po shikohet me të madhe dhe duket se është shndërruar në filmin dhe ndër temat kryesore të kësaj karantine, kjo sipas postimeve e diskutimeve në rrjetet sociale.

“Miracle in Cell No. 7” është një film shumë i vlerësuar i Koresë së Jugut i vitit 2013, ndërsa ky në Netflix që po e shikojnë të gjithë është një ripërpunim nga regjisorë e aktorë turq.

Filmi flet për një histori dashurie midis një babai të sëmurë mendor, Memo dhe vajzës së tij Ova, i cili më pas akuzohet gabimisht për vrasjen e një vajze gjashtë vjeçare.

Historia e filmit dhe aktrimi ka prekur shumë njerëz të cilët thonë se nuk kanë ndalë së qari ato 2 orë sa ka zgjatur filmi.

Shiko ketu filmin me titra shqip