Formacionet e mundshme: Manchester City dhe Real Madrid

Pas gati pesë muajve ndërprerje shkaku i përhapjes së koronavirusit, Liga e Kampionëve kthehet të premten me dy superpërballje në orën 21:00, kur edhe do të zbulohet dy çerekfinalistët e parë të këtij edicioni.

Shkaku i suspendimeve dhe lëndimeve, katër klubet do t’i kenë disa mungesa të mëdha dhe më poshtë janë parashikuar formacionet me të cilat mund të luajnë katër klubet.

Formacionet e mundshme:

Man City: Ederson, Walker, Fernandinho, Laporte, Cancelo, Rodri, Gundogan, De Bruyne, Sterling, Gabriel Jesus, Mahrez.

Real Madrid: Courtois, Carvajal, Varane, Militao, Mendy, Casemiro, Modric, Kroos, Hazard, Benzema, Asensio.

Manchester City e ka epërsinë 2:1 nga ndeshja e parë, e zhvilluar në Santiago Bernabeu, dhe do të tentojë mbajë atë epërsi sonte kundër Real Madridit, në mënyrë që ta bëjë edhe një hap drejt titullit të parë të Ligës së Kampionëve në histori.

Ndërsa, Real Madridi vjen në këtë duel pas triumfit në garën për titullin e La Ligës dhe është i motivuar që ta përmbysë rezultatin për ta përmirësuar edhe më shumë rekordin mbresëlënës në sezonet e fundit të Ligës së Kampionëve.