Franca dhe Kroacia – Drejtpërdrejt LIVE

Janë publikuar formacionet zyrtare në mes të Francës dhe Kroacisë

Finalja e Botërorit Rusia 2018 do të përsëritet sonte, por me një format tjetër, në Ligën e Kombeve. Franca pret në Paris skuadrën e Kroacisë.

Por, për dallim nga herët e tjera, formacionet e këtyre dy skuadrave ndryshojnë shumë për dallim nga finalja e 2018-ës.

Në sulmin e francezëve sonte ka startuar Griezmann, Ben Yedder dhe Martial derisa Kyliann Mbappe mungon sepse doli pozitivë në COVID-19.

Në anën tjetër Kroacia sonte po ashtu starton me një formacion sulmues e ku starton Perisic, Kramaric e Rebic.

Shiko ketu ndeshjen – LIVE