Goli i Lionel Messit kunder Mallorca (Video)

Barcelona arriti ta rinisë sezonin me fitore, pasi e mposhti Real Mallorcan me rezultat 4:0, duke e përforcuar kështu pozitën si lidere e La Ligës.

Këtë fitore katalonasit e morën falë edhe ndihmës nga kapiteni Lionel Messi, i cili kontribuoi me dy asiste dhe një gol, përkundër dyshimeve për gjendjen e tij fizike pas lëndimit që pësoi pas rinisjes së stërvitjeve, pas krizës së koronavirusit.