Goli që u bë senzacion në rrjete sociale dhe po konsiderohet si më i miri i muajit

Një gol i bukur u shënua në Ligën e Rumanisë ndërmjet Dinamo Bukureshtit dhe FC Botosani.

Edhe pse takimi u mbyll në me barazim në 1:1, gol të bukur për Dinamon e Bukureshtit e shënoi, Borja në minutë e 71’të të takimit.

Nga më shumë se 60 metra, Valle Borja tundi rrjetën e skuadrës kundërshtare, ku pa një dalje të theksuar të portierit mysafir.

Goli i tij u bë senzacion në rrjete social dhe po konsiderohet si më i miri i javës në Rumani.