Hull City dhe Chelsea – Drejtpërdrejt (Livee)

Hull City dhe Chelsea kanë publikuar tashmë formacionet për takimin e vlefshëm për 1/16-tën e Kupës FA.

Blutë e Londrës janë mysafir të Hull Cityt në ndeshjen e cila do të zhvillohet nga ora 18:30 në stadiumi.

Ekipi i Frank Lampard vjen në këtë takim pas fitores 2-0 ndaj Nottingham, ndërsa Hull City eliminoi Rotherhamin me një fitore 3-2.

Në këtë fazë zhvillohet vetëm një takim dhe të dyja skuadrat duan të kalojnë tutje në çerekfinale të Kupës FA.

Lampard ka bërë disa ndryshime në formacionin zyrtar, ndërsa Hulli paraqitet me ekipin më të mirë.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen