Interi dhe Napoli – Drejtpërdrejt LIVE

Derbi i javës së 37-të në Serie A do të jetë ai në mes të Interi dhe Napolit.

Të dy skuadrat tashmë kanë publikuar formacionet zyrtare për takimin që fillon në ora 21:45 në Giuseppe Meazza.

Për këtë sfidë kaq të rëndësishme, Nerazzurët do të jenë pa Stefano Sensin, Mattias Vecinon, që janë të lënduar, ndërsa Gagliardini ka plotësuar numrin e kartonëve të verdhë.

Në anën tjetër, Napoli do të jetë pa Fernando Llorenten dhe Kostas Manolas që po ashtu janë të lënduar, gjersa Dries Mertens ka plotësuar numrin e kartonëve të verdhë.

Formacioni i Interit: Handanovic, D’Ambrosio, De Vrij, Bastoni, Candreva, Barella, Brozovic, Biraghi, Borja Valero, Alexis Sanchez dhe Lukaku.

Shiko ketu ndeshjen LIVE