Interi dhe Sampdoria – Drejtpërdrejt LIVE

Interi është nikoqir i Sampdorias në ndeshjen e mbetur nga java e 26-të në kampionatin italian të futbollit.

Nerazzurrët janë në vend të tretë në tabelë me 54 pikë, nëntë më pak se lideri Juventus dhe me fitore eventuale do ta ngushtonin diferencën.

Sampdoria pozicionohet në vend të 16-të dhe ndodhet vetëm një pikë larg zonës së rrezikut, prandaj do të përpiqet të nxjerrë rezultat pozitiv.

Trajnerët Antonio Conte dhe Claudio Ranieri i kanë gati skuadrat startuese për këtë përballje.

Formacioni i Interit: Handanovic, Candreva De Vrij, Skriniar, Bastoni, Young, Barella, Eriksen, Gagliardini, Lukaku dhe Lautaro Martinez.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen – LIVE