Jurgen Klopp kontakton Adama Traoren

Menaxheri i Liverpoolit, Jurgen Klopp thuhet se ka bërë kontakte me sulmuesin e Wolverhampton Wanderers, Adama Traore, për një transferim të mundshëm gjatë verës.

Klopp është në kërkim të forcojë opsionet e tij sulmuese gjatë verës, veçanërisht nëse largohet ylli i madh, Sadio Mane.

Ky i fundit është duke u lidhur me një transferim në Spanjë te Real Madridi dhe Reds mendohet se tashmë e kanë gjetur pasuesin e tij në Anfield.

Traore thuhet se do të ishte njeriu ideal për të zënë vendin e tij në skuadër për sezonin e ardhshëm.

Sipas mediumit Todo Fichajes, Klopp dhe Traore kanë folur tashmë për një transferim të verës.

Lojtari është i hapur për të kaluar në një klub të madh, pasi ka bërë përshtypje te Wolves dhe nuk do të merakoset për hapin e radhës.

Është e paqartë nëse marrëveshja varet nga një largim i Reds, apo nëse Traore do të shtonte konkurrencën në sulm edhe nëse tre sulmuesit aktual mbeten në klub për sezonin e ardhshëm.