Juventus 3 – 0 Sampdoria (Golat e ndeshjes)

Tri pikë, fitorja e parë në Serie A – nis epoka e Andrea Pirlos. Realizuan Kulusevski, Bonucci dhe Ronaldo.

Andrea Pirlo e ka nisur me fitore aventurën në stolin e Juventusit.