Juventus 4 – 1 Torino (Golat e ndeshjes)

Juventusi doli nga Derby della Moleme fitore me rezultat 4:1 kundër Torinos, duke e rritur kështu në shtatë pikë epërsinë në krye të tabelës, të paktën deri sa Lazio ta zhvillojë ndeshjen e kësaj xhiroje.

Xhiroja e 30-të e Serisë A e solli në stadiumin Allianz derbin e qytetit mes Juventusit dhe Torinos – derbi ky në të cilin dyja skuadra kërkonin fitoren, njëra për të luftuar për titull e tjetra për mbijetesë.