Juventusi dhe Atalanta – Drejtpërdrejt LIVE

Juventusi do ta pres skuadrën më në formë në Evropë, Atalantan, në shtëpi, në një ndeshje që mund të vendos shumë gjëra për xhirot e mbetura.

Ndeshja e vlefshme për xhiron e 32-të e gjen Juventusin (75 pikë) pas humbjes ndaj Milanit me rezultat 4-2.

Në anën tjetër Atalatan (66 pikë) në dhjetë ndeshjet e fundit ka nëntë fitore dhe një barazim, ndërsa me një fitore sot kërkon vendin e dytë dhe gabimet eventuale të Juventusit.

Maurizio Sarri sot luan me Paolo Dybalan dhe Matthis de Ligt që kthehen nga dënimi me kartona, ndërsa Ronaldo po ashtu ka zënë vend në sulm.

Në anën tjetër Gian Piero Gasperini ka zgjedhur për sulmin Duvan Zapatan. Që do të mbështetet nga Gomes e Ilicic.

Nga minuta e parë fillon edhe Berat Gjimshti që po kalon formë shumë të mirë.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen