Juventusi dhe Fiorentina – Drejtpërdrejt (Livee)

Juventusi do të kërkojë ta rigjejë rrugën e triumfit në Serie A sot si nikoqir i Fiorentinës në Allianz Stadium.

Kampioni italian pësoi humbje 2:1 ndaj Napolit në xhiron e kaluar, por pavarësisht mbetet në krye të renditjes tabelore.

Bardheznjtë kanë 51 pikë, duke e lënë Interin mbrapa me 48 dhe Lazion me 46.

Ndërkohë, Fiorentina renditet e 13-të me 25 pikë nga 21 ndeshje deri tani në Serie A.

Maurizio Sarri ka vendosur të luajë me Cristiano Ronaldon, Douglas Costa dhe Gonzalo Higuainin në sulm. Formacionet zyrtare për takimin që nis në orën 12:30.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen