Juventusi dhe Interi – Drejtpërdrejt (Livee)

Juventusi do të jetë nikoqir i Interit në derbin D’Italia që zhvillohet në kuadër të javës së 26-të në Serie A.

Zonja e Vjetër dhe Nerazzurët do të takoheshin para disa ditësh, mirëpo përballja u shtye shkaku i coronavirusit që ka kapluar Italinë.

Do të jetë një ndër derbit më të çuditshëm që janë zhvilluar gjatë historisë, sepse do të luhet pa tifozë.

Për shkak të përhapjes së vazhdueshme të Coronavirusit, sfida do të zhvillohet pa tifozë, kjo dhe shumë të tjera deri në prill.

Por, Federata e Futbollit të Italisë vendosi që derbi të zhvillohet sonte nga ora 20:45 në Allianz Stadium, gjersa dy skuadrat kanë publikuar formacionet zyrtare.

Maurizio Sarri për këtë takim nuk mund të llogarisë vetëm në Merih Demiral që është i lënduar që disa javë.

Në anën tjetër, Antonio Conte do të jetë pa lojtarët si, Victor Moses, Stefano Sensi dhe Roberto Gagliardini, që po ashtu janë të lënduar.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 4 – Shiko ketu ndeshjen