Juventusi dhe Milani – Drejtpërdrejt LIVE

Juventusi pret Milanin në ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Kupës së Italisë, asi ndeshja e parë ishte mbyll 1-1.

Futbolli në Itali kthehet me njërin prej derbive më të mëdhenj në futbollin italian dhe më gjerë, ku Juventusi do të jetë nikoqirë i Milanit.

Ndeshja e parë mes këtyre dy skuadrave e zhvilluar në “San Siro”, ishte mbyllur baras 1-1.

Kuqezinjtë nuk e kanë mposhtur Juventusin në Torino që nga marsi 2011, kur fitonin 1-0, ndërsa kanë 10 humbje radhazi në Serie A.

Gonzalo Higuain, Giorgio Chiellini, Aaron Ramsey dhe Merih Demiral, shkaku i dëmtimeve nuk do të jenë në fushë.

Maurizio Sarri në këtë ndeshje ka vendosur të luajë me Gigi Buffon në portë dhe Bonucci e De Ligt në qendër të mbrojtjes.

Në sulm do të jenë Douglas Costa, Paolo Dybala e Cristiano Ronaldo.

Në anën tjetër Stefano Pioli ka zgjedhur për këtë ndeshje emra si Calhanoglu, Bonaventura e Rebic. Ndeshja fillon në ora 21:00.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen