Juventusi dhe Sampdoria – Drejtpërdrejt LIVE

Juventusi mund ta festojë titullin e kampionit të Serie A para tifozëve të vet, në rast se sonte fiton kundër Sampdorias.

Bianconerët e kanë primatin në tabelë me katër pikë më shumë se Interi dhe nëse triumfojnë, atëherë do të ngritën në kuotën e 83 pikëve – shtatë më shumë se Nerazzurrët që matematikisht do ta kishin të pamundur ta arrinin në dy ndeshjet e mbetura.

Sampdoria numëron 41 pikë dhe është në situatë të mirë për të vazhduar qëndrimin në elitën e futbollit italian edhe në sezonin e ardhshëm.

Do të shohim edhe një përballje taktikash ndërmjet trajnerit aktual të Zonjës së Vjetër, Maurizio Sarri dhe ish-trajnerit Claudio Ranieri, i cili drejton skuadrën kundërshtare.

Formacioni startues Juventusit: Szczesny, Danilo, Bonucci, De Ligt, Alex Sandro, Rabiot, Pjanic, Matuidi, Cuadrado, Dybala, Ronaldo.

Shiko ketu ndeshjen LIVE