Koeman debuton si trajner i Barcelonës kundër Real Madrid më 12 shtator

Skuadra e parë e Barcelonës do të luajë një miqësore të shtunën më 12 shtator kundër Real Madrid, takim që do të jetë debutues për trajnerin e ri Ronaldo Koeman.

Si pasojë e të gjitha protokolleve sanitare, rregulloret për ndeshjet miqësore para-sezonale përcaktojnë që vetëm ekipet e La Liga dhe Segunda Division mund të përballen me njëra-tjetrën.

Debutimi i Ronald Koeman si trajner i Barçës do të jetë i madh.

Burimet e klubit i kishin shpjeguar tashmë Mundo Deportivo se data e miqësores së parë do të ishte 12 shtatori kundër ekipeve që luajtën gara evropiane gjatë muajit gusht.

Skuadra e parë që u negociua ishte Girona, por në fund marrëveshja u arrit me Real Madridin.

Barcelona gjithashtu do të nisin sezonin në La Liga me vonesë, me 26 ose 27 shtator, për shkak të pjesëmarrjes së tyre deri në çerekfinalet e Ligës së Kampionëve.