Koha kur Haaland kishte shënuar 9 gola në një ndeshje (Video)

Një ndeshje e Kupës së Botës për grupmoshat nën 20 vjet ku Haaland realizoi plot 9 gola në fitoren e Norvegjisë ndaj Hondurasit 12:0.

Ishte data 30 maj e vitit të kaluar, ku Norvegjia U20 e udhëhequr nga Haaland demoloi Hondurasin.

4 gola në pjesë të parë dhe 5 në të dytën bënë që Haaland të “shpërthen”.