Kosova dhe Rusia – Drejtpërdrejt (Livee)

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Kosovës dhe Rusisë.

Kombëtarja e Kosovës për femra do të nisë fushatën kualifikuese për Euro 2020 sonte ndaj Rusisë, sfidë që do të zhvillohet nga ora 18:00.

Kosova e ka epitetin e skuadrës vendase, por sfida do të zhvillohet në Gjermani me vendim të UEFA-s, e gjitha kjo për arsyeje politike.

UEFA gjithashtu ka bërë të ditur se edhe sfida e kthimit mes Kosovës dhe Rusisë, do të zhvillohet në një stadium neutral.

Tashmë janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën që vashat e Kosovës synojnë ta nisin me këmbë të mbarë.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen