Krzysztof Piatek shënon golin e parë, për ekipin e ri (VIDEO)

Krzysztof Piatek ka shënuar golin e parë në fanellën e Hertha Berlin.

Sulmuesi polak në afatin kalimtar të janarit la Milanin për t’iu bashkuar skuadrës nga Bundesligës.

24 vjeçari ka arritur të shënojë golin e parë për Herthan, në ndeshjen e Kupës së Gjermanisë kundër Schalke.

Pas pjesës së parë, Hertha po avancon 0-2, dhe Piatek shënoi pikërisht golin e dytë të ndeshjes.