Kthehet Bundesliga, Lewandowski synon ta zë Immobilen

Lewandowski është gati për rinisjen e sezonit në Bundesliga.

Bundesliga zyrtarisht do të rinisë të shtunën, duke i thënë fund pritjeve për më shumë se dy muaj.

Ndërprerja e kampionatit për shkak të virusit i ka konvenuar shumë lojtarëve të dëmtuar, sidomos Robert Lewandowskit, që synon ‘Këpucën e Artë’.

Ai ka lënë prapa dëmtimin dhe është i gatshëm për të startuar të dielën kundër Union Berlinit.

Ai po shijon sezonin më të mirë dhe deri më tani ka shënuar 25 gola në 25 paraqitje, vetëm Ciro ka realizuar më shumë, 27.

Mbappe dhe Yeadder, që kishin shënuan nga 18, më nuk janë rival, derisa para Lewas qëndron Immobile i Lazios me 27 gola, kurse Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi prapa me 21 gola, respektivisht 19.