Ky mund të shpallet goli i muajit në Bundesliga (Video)

Në orën 13:30 është luajtur në Veltins Arena dueli i parë i Bundesligës për ditën e sotme, mes Schalke dhe Augsburg.

Vendasit janë surprizuar qysh në minutën e 6, ndërsa një faull i fituar është kthyer në gol.

Lowen nga afro 30 metra ka shtangur portierin Schubert, duke shënuar golin e parë të takimit.