Lazio dhe Milani – Drejtpërdrejt LIVE

Lazio kërkon të mbetet në luftë për titull, ku kundërshtarë do ta ketë Milanin në “Olimpico”.

Lazio është e detyruar të luajë në sulm me Joaquin Correan të mbështetur nga Luis Alberto, pasi Ciro Immobile dhe Felipe Caicedo janë të pezulluar shkaku i kartonëve.

Në anën tjetët Milani do të fillojë ndeshjen me Zlatan Ibrahimovicin në sulm.

Lucas Leiva është rikthyer në skuadër për herë të parë që nga operacioni në gju më 4 prill dhe do të jetë startues.

Alexis Saelemaekers do të startojë së bashku me pas Giacomo Bonaventuran dhe Hakan Calhanoglun.

Lazio: Strakosha, Patric, Acerbi, Radu; Lazzari, Milinkovic-Savic, Leiva, Parolo, Jony, Luis Alberto dhe Correa.

Milano: Donnarumma, Conti, Kjaer, Romagnoli, Theo Hernandez, Kessie, Bennacer, Saelemaekers, Bonaventura, Calhanoglu dhe Ibrahimovic.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen – LIVE