Leganes dhe Real Madridi – Drejtpërdrejt LIVE

Leganes dhe Real Madridi kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e fundit të sezonit 2019/20 në La Liga.

Mbretërit janë mysafir të Leganes në ndeshjen e vlefshme për javën e 38-të apo të fundit në La Liga, takim që zhvillohet në Municipal de Butarque nga ora 21:00.

Ekipi i Zinedine Zidane siguroi titullin kampion në gjiron e fundit, por synon ta mbyll sezonin me një fitore në këtë udhëtim te Leganes.

Në anën tjetër, vendasit do të bëjnë të pamundurën për të arritur një fitore dhe shpresojnë në humbjen e Celta Vigos për të mbetur edhe një sezon pjesë e La Ligas.

Zidane ka vendosur t’i bëjë shumë ndryshime në formacionin titullarë, ndërsa trajneri i Leganes starton me më të mirët.

Real Madrid: Areola, Lucas, Militao, Ramos, Mendy, Casemiro, Valverde, Isco, Vinicius, Asensio, Benzema.

Shiko ketu ndeshjen LIVE