Leicester City dhe Manchester City – Drejtpërdrejt (Livee)

Leicester City dhe Manchester City kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Ligën Premier.

Qytetarët janë mysafir të Dhelprave në ndeshjen e vlefshme për javën e 27-të në Ligën Premier, takim që zhvillohet në stadiumin King Power nga ora 18:30.

Ekipi i Pep Guardiolas vjen pas një forme të luhatshme në kampionat, por synon fitoren e radhës sidomos pas dënimit të shqiptuar nga UEFA.

Në anën tjetër, vendasit e Brendan Rodgers duan rezultat pozitiv për të mbetur larg konkurrentëve për një vend në Ligën e Kampionëve.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen