Leicester City dhe Manchester United – Drejtpërdrejt LIVE

Leicester City dhe Manchester Unitedi kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e fundit të sezonit 2019/20 në Ligën Premier.

Djajtë e Kuq janë mysafir të Dhelprave në takimin e javës së 38-të në Ligën Premier, takim që zhvillohet në King Power Stadium nga ora 17:00.

Ekipi i Ole Gunnar Solskjaer vjen në këtë ndeshje nga një formë e mirë dhe synon rezultat pozitiv, pasi fitorja dhe barazimi do ia siguronin një vend në Ligën e Kampionëve.

Në anën tjetër, vendasit e Brandan Rodgers kanë lëshuar terren në ndeshjen e fundit, por do të tentojnë deri në fund për një fitore, pasi vetëm tre pikët e kualifikojnë në garën më të madhe ekipore evropiane.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Man Utd: De Gea, Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Williams, Matic, Pogba, Greenwood, Fernandes, Rashford dhe Martiali.

Shiko ketu ndeshjen LIVE