Leipzig dhe Tottenhami – Drejtpërdrejt (Livee)

Sonte nga ora 21:00 zhvillohen dy ndeshjet kthyese të fazës së 1/8 të Ligës së Kampionëve.

Leipzig e pret Tottenhamin në “Red Bull Arena”. Gjermanët janë në epërsi pas ndeshjes së parë ku kishin fituar 0-1.

Liga e Kampionëve do të rikthehet me përballjet e dyta në raundin e tetë të finales.

Rasenball Sport Leipzig do të jetë nikoqir i Tottenham Hotspurit, derisa takimin e parë në Londër gjermanët e fituan 1-0 dhe tani kanë përparësi.

Skuadra nga Bundesliga do të kërkojë edhe fitoren e dytë sonte në përballjen që fillon në ora 21:00, në mënyrë që të kalojë në çerekfinale.

Leipzig për këtë sfidë nuk mund të llogarisë në Willi Orban që është i lënduar, derisa në dilemë është paraqitja e Ethan Ampadu, Timo Werner, Konates e Kampl, që janë po ashtu të lënduar.

Në anën tjetër, Tottenhami nuk mund të llogarisë në Ben Davies, Harry Kanen, Moussa Sissokon dhe Son Heung-Ming, që po ashtu janë të lënduar, derisa në dilemë janë Steven Bergwijn e Juan Foyth.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 4 – Shiko ketu ndeshjen