Levante dhe Real Madridi – Drejtpërdrejt (Livee)

Levante dhe Real Madridi kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në La Liga.

Mbretërit janë mysafir të Levantes në ndeshjen e vlefshme për javën e 25-të në La Liga, takim që zhvillohet në Estadi Ciutat de Valencia nga ora 21:00.

Ekipi i Zinedine Zidane vjen pas një barazimi në shtëpi ndaj Celta Vigos dhe synon t’i kthehet fitores për ta rikthyer pozitën e parë në tabelë.

Pak orë pasi Barcelona e mori kreun e tabelës së La Ligës, Real Madridi do të tentojë t’ia rrëmbejë sërish këtë pozitë si lider, duke siguruar fitore në ndeshjen kundër Levantes.

Real Madridi do ta vizitojë sot në orën 21:00 Levanten në stadiumin Ciutat de Valencia, në ndeshjen e xhiros së 25-të të La Ligës.

Pasi që fundjava tjetër do ta sjellë derbin e El Clasicos në Santiago Bernabeu, Real Madridi i Zinedine Zidane do të tentojë ta dëshmojë sot se është gati për këtë përballje duke fituar bindshëm kundër Levantes.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 4 – Shiko ketu ndeshjen