Lista me 20 influencuesit më të mëdhenj në botën e futbollit

France Football ka publikuar listën pre 20 influencuesve më të mëdhenj në botën e futbollit, aty ku përfshihen lojtarë, trajnerë, president klubesh e kompani.

Presidenti i PSG-s është në krye të listës, përpara Ronaldos, Infantinos, Jurgen Kloppit dhe Jorgen Mendesit.

Në listë janë edhe Andrea Agnelli, Lionel Messi, Florentino Perez dhe Megan Rapinoe.

1) Nasser Al-Khelaifi

2) Cristiano Ronaldo

3) Gianni Infantino

4) Jurgen Klopp

5) Jorge Mendes

6) Andrea Agnelli

7) Lionel Messi

8) Florentino Perez

9) Megan Rapinoe

10) Swiss Justice

11) Brian Roberts

12) Pep Guardiola

13) Aleksander Ceferin

14) Adidas-Nike

15) Richard Masters

16) Neymar Jr)

17) Mino Raiola

18) Zinédine Zidane

19) XI Jinping

20) Kylian Mbappé