Liverpooli dhe Bournemouthi – Drejtpërdrejt (Livee)

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Liverpoolit dhe Bournemouth. Liverpooli synon tu rikthehet fitoreve përballë Bournemouthit.

Liverpool do të jetë nikoqir i Bournemouthit në kuadër të xhiros së 29-të në Ligën Premier.

Kampionët në fuqi të Evropës në këtë takim vijnë pasi pësuan humbjen e parë këtë edicion 3-0 në udhëtim te Watfordi.

Në anën tjetër mysafirët në këtë takim vijnë pas një barazimi të madh në shtëpi ndaj Chelseat 2-2.

Pas humbjes befasuese dhe të parë këtë sezon, Liverpooli do të tentojë në “Anfield” të kthehet te fitoret.

Skuadra e Jurgen Klopp cuditërisht, edhe pas sezonit të mirë që po zhvillon, është eliminuar nga dy kupat në Angli dhe objektivi tani është vetëm Premierliga, trofe që i mungon që 30 vite.

Liverpoool: Adrian, Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Milner, Fabinho, Wijnaldum, Oxlade-Chamberlain, Mane, Salah, Firmino.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 4 – Shiko ketu ndeshjen