Liverpooli dhe Burnley – Drejtpërdrejt LIVE

Liverpool është nikoqir i Burnleyt në kuadër të xhiros së 35-të në elitën e futbollit anglez.

Kampioni i ri i Ligës Premier po i zhvillon ndeshjet pa ndonjë presion, pasi tanimë vetëm se ka arritur qëllimin e tyre.

Tani The Reds kanë për objektiv të arrijnë 100 pikë gjë që nuk mund ta bëjë secila skuadër.

Djelmoshat e udhëhequr nga Jurgen Klopp synojnë të marrin maksimumin e pikëve përballë Burnleyt që duan të shkaktojnë befasi pasi kërkojnë daljen në Evropë.

Liverpool: Alisson, Williams, Gomez, Van Dijk, Robertson, Fabinho, Wijnaldum, Jones, Mane, Salah, Firmino.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen