Liverpooli dhe Leeds United – Drejtpërdrejt LIVE

Edicioni i ri në Ligën Premier ka rinisur me fitoren e Arsenalit në udhëtim te Fulham 0-3.

Ndërkohë kampioni në fuqi i Anglisë, Liverpool ndeshjen e parë do ta zhvillojë në Anfield përballë skuadrës së rikthyer në elitë, Leeds United.

The Reds mbrojtjen e titullit do ta nisin pikërisht ndaj skuadrës së rikthyer në elitë pas 16 viteve mungesë.

Dy trajnerët, Jurgen Klopp dhe Marcelo Bielsa tanimë kanë publikuar edhe formacionet zyrtare për këtë sfidë.

Edhe në këtë ndeshje Xherdan Shaqiri nuk është i ftuar as në bankën rezervë.

Në anën tjetër, Leeds shihet si njëra prej ekipeve më të mira pas promovimit në Premier Ligë, me Marcielo Bielsa që bën debutimin e tij të parë në Premier Ligë si trajner.

Liverpool: Alisson, Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson, Wijnaldum, Henderson, Keita, Mane, Salah, Firmino.

Shiko ketu ndeshjen – LIVE