Lojtari i PSG ka bërë veprimin që askush nuk di ta shpjegojë (VIDEO)

Julian Draxler është bërë protagonist në Francë, madje në një ndeshje ku u morën pesë kartonë të kuq dhe ylli brazilian Neymar akuzoi për racizëm.

Duket e vështirë ta tërheqësh vëmendjen në një ndeshje me ngjarje të tilla, por mesfushori gjerman ia ka dalë dhe e ka kthyer në “hit” tentativën për të shmangur një lojtar kundërshtar.

Edhe pse i freskët, pasi kishte pak minuta që ishte futur në lojë, Draxler ka bërë veprimin që askush nuk di ta shpjegojë.

Me siguri as ai vetë nuk e di se çfarë ka menduar në ato momente dhe për ta vërtetuar mjafton të shikoni videon.