Lyoni dhe Juventusi – Drejtpërdrejt (Live)

Lyon do ta pres Juventusin në ndeshjen e parë të eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve.

Francezët kërkojnë që në ndeshjen e parë tu bënë ballë juventinëve, që kanë një nga skuadrat më të fortë në botë.

Juventusi e viziton Francën për përballjen e parë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve kundër Lyonit, skuadër e cila përballet me mungesa të mëdha.

Takimi do të nisë në orën 21:00 dhe do të luhet në stadiumin Groupama, me ndeshjen e kthimit që luhet më 17 mars në Torino.

Bardhezinjtë janë të pamposhtur në Ligën e Kampionëve nën udhëheqjen e Maurizio Sarrit.

Lyoni, ndërkohë, vuan nga një seri problemesh me lëndime, por trajneri Rudi Garcia e ka një talent në të cilin mund të llogarisë, Houssem Aouar.

Lyon dhe Juve janë takuar katër herë, me italianët që i kanë fituar tri nga ato ndeshje, ndërsa një përballja është mbyllur baras.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 4 – Shiko ketu ndeshjen