Mainz dhe Leipzig – LIVE

Leipzig luan në udhëtim kundër skuadrës së Mainz, për të synuar rikthimin te fitorja, pas një gabimi që bëri xhiron e kaluar, shkruan lajmi.net.

Fitorja është e domosdoshme për Leipzig, në mënyrë që ata të mbajnë hapin me skuadrën e Borussia Dortmund, por edhe të shfrytëzojnë gabimin e Monchengladbach.

Mainz në anën tjetër synon të shfrytëzojë avantazhin e terrenit dhe të marrë pikë të rëndësishme.

Ndeshja mes Mainz 05 dhe RasenBallsport Leipzig luhet me fillim nga ora 15:30.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen