Mallorca dhe Barcelona – Drejtpërdrejt LIVE

Mallorca dhe Barcelona kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në La Liga.

Barcelona është mysafirë e Mallorcas në ndeshjen e vlefshme për javën e 28-të në La Liga, takim që zhvillohet nga ora 22:00 në stadiumin Visit Mallorca.

Futbolli në La Liga rikthehet pas tre muajsh pauzë shkaku i pandemisë së coronavirusit, por ekipi i Qiuque Setien synon ta nis me fitore.

Në anën tjetër, vendasit gjithashtu synon rezultat pozitiv për të mbajtur gjallë shpresat për të mbijetuar në La Liga.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Te Barcelona nga minuta e parë luajnë Lionel Messi dhe Antoine Griezmann, ndërsa Luis Suarez e nis nga banka.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen