Manchester City dhe Burnley – Drejtpërdrejt LIVE

Manchester City do të jetë nikoqir i Burnleyt për takimin që zhvillohet në kuadër të javës së 30-të në Ligën Premier.

Dy skuadrat kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen që fillon në ora 21:00 në stadiumin “Etihad”.

Për këtë sfidë, Pep Guardiola nuk mund të llogarisë vetëm në Eric Garcian që u lëndua pa qëllim nga portieri Ederson Moares në ndeshjen e kaluar.

Në anën tjetër, edhe Burnley do të ketë vetëm një mungesë si Ashley Barnes, që është po ashtu i lënduar.

Formacioni i Manchester Cityt: Ederson, Cancelo, Otamendi, Fernandinho, Zinchenko, Rodrigo, D Silva, Foden, Bernardo, Mahrez dhe Aguero.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen