Manchester City dhe Liverpooli – Drejtpërdrejt LIVE

Xhiroja e 32-të në Ligën Premier i vë përballë ish-kamponin Manchester City dhe kampionin e ri, Liverpool.

Redsat tashmë e kanë siguruar titullin për sezonin 2019/2020 në kampionatin anglez, duke e lënë prapa fituesin e edicionit të kaluar.

Sidoqoftë, sfida në Etihad Stadium e ka rëndësinë e saj, duke qenë se është një duel prestigji ndërmjet dy skuadrave më të forta aktualisht në futbollin anglez.

Në ndëkrohë, edhe trajnerët Pep Guardiola dhe Jurgen Klopp do të bëjnë një përballje taktikash në këtë takim.

Formacioni i Manchester Cityt: Ederson, Walker, Garcia, Laporte, Mendy, Rodrigo, Gundogan, De Bruyne, Foden, Jesus dhe Sterling.

Formacioni i Liverpoolit: Alisson, Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson, Fabinho, Henderson, Wijnaldum, Mane, Salah dhe Firmino.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen – LIVE