Manchester City dhe Manchester Unitedi – Drejtpërdrejt (Livee)

Manchester City do ta pres Manchester Unitedin në kuadër gjysmëfinales të Kupës EFL.

“Qytetarët” kishin marr një fitore të rëndësishme në ndeshjen e parë, duke i mposhtur “Djajtë e Kuq” me rezultat 3-1.

Rezultati i ndeshjes së parë e avantazhon shumë Cityn, që me një hap kanë prekur finale. Pep Guardiola për këtë ndeshje ka zgjedhur të luajë me Sterling dhe Kun Agueron.

Në anë tjetër Ole Gunnar Solskjer ka zgjedhur në sulm Anthony Martialin.

Ndeshja fillon në ora 20:45, ndërsa në finale është duke i pritur Aston Villa.

Manchester City: Bravo, Walker, Rodrigo, Otamendi, Cancelo, Gundogan, Mahrez, De Bruyne, Bernardo, Sterling, Aguero.

Manchester United: De Gea, Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw, Williams, Fred, Matic, Lingard, Greenwood, Martial.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 4 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 5 – Shiko ketu ndeshjen