Manchester City dhe Real Madridi – Drejtpërdrejt LIVE

Real Madrid ka humbur në ndeshjen e parë 1-2 nga Manchester City në Santiago Bernabeu.

Gjiganti spanjoll ka për qëllim përmbysjen e rezultatit edhe pse një gjë e tillë nuk do të jetë aspak e lehtë.

Në anën tjetër skuadra e Pep Guardiolës që triumfoi në takimin e parë kërkon që me rezultat pozitiv të kalojë në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Do të jetë një sfidë e zjarrtë mes dy gjigantëve evropianë në Etihad Stadium të Manchesterit.

Tanimë dy trajnerët kanë publikuar edhe formacionet startuese për këtë takim shumë të rëndësishëm.

Manchester City: Ederson, Walker, Fernandinho, Laporte, Cancelo, Rodrigo, Gundogan, De Bruyne, Foden, Sterling dhe Jesus.

Real Madrid: Courtois, Carvajal, Militao, Varane, Mendy, Kroos, Modric, Casemiro, Rodrygo, Hazard dhe Benzema.

Shiko ketu ndeshjen LIVE