Manchester United dhe Manchester City – Drejtpërdrejt (Livee)

Nga ora 17:30, në ‘Old Trafford’, United dhe City do të kërkojnë pikët e plota këtë xhiro, ‘Djajtë e Kuq’ me objektivin për top katërshe, kurse City për të ngushtuar epërsinë me Liverpoolin

Manchester Unitedi dhe Manchester City kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Ligën Premier.

Djajtë e Kuq janë nikoqir të rivalit të urryer lokal, Cityt, në ndeshjen derbi të vlefshme për javën e 29-të, e cila zhvillohet në Old Trafford nga ora 17:50.

Ekipi i Ole Guunar Solskjaer është në formë të mirë me dy fitore dhe dy barazime nga katër ndeshjet e fundit dhe pret rezultat pozitiv edhe nga ky derbi.

Në anën tjetër, ekipi i Pep Guardiolas ka tri fitore dhe një humbje nga katër takimet e fundit dhe gjithashtu ka udhëtuar për rezultat pozitiv.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 4 – Shiko ketu ndeshjen