Momenti kur Muriqi nënshkruan me Lazion (VIDEO)

Vedat Muriqi sot dhe zyrtarisht ka firmosur kontratë me klubin e Lazios.

Futbollisti i Kosovës kaloi nga Fenerbahce te Lazio për çmimin 17.5 milionë euro.

Kontrata e mban në kryeqytetin italian  për pesë vjet.

Muriqi sot ka veshur edhe fanellën e Lazios me numër 94.