Napoli dhe Interi – Drejtpërdrejt LIVE

Napoli dhe Interi kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e vlefshme për gjysmëfinalen e Coppa Italia.

Nerazzurrët janë mysafir të napolitanëve në ndeshjen kthyese të gjysmëfinales së Coppa Italia, me takimin që fillon nga ora 21:00.

Ndeshja e parë e zhvilluar në Giuseppe Meazza u mbyll me fitoren e Napolit me rezultat 0-1 dhe ekipi i Antonio Contes ka udhëtuar për të shkrirë epërsinë.

Në anën tjetër, Napoli i Gennaro Gattusos do të tentoj të mbaj epërsinë dhe të presë një biletë për finalen e madhe.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira, pa ndonjë befasi, ku nga minuta e parë luan edhe shqiptari Elseid Hysaj.

Në finale tashmë gjendet Juventusi që ka eliminuar Milanin.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen