Napoli dhe Juventusi – Drejtpërdrejt LIVE

Napoli dhe Juventusi do të luajnë sonte për trofeun e parë sezonal, ku takohen në finale të Kupës së Italisë.

Pas ndeshjeve gjysmëfinale të zhvilluara para disa ditësh, ku Juventusi me shumë mund eliminoi Milanin, ndërsa Napoli skuadrën e Interit, sot do të kërkojnë trofeun.

Trajneri i Napolit, Gennaro Gatusso, ka vendosur ta lërë në stol mbrojtësin shqiptar Elseid Hysaj, ndërsa në mbrojtje Di Lorenzo, Maksimovic, Koulibaly dhe Mario Rui.

Fabian Ruiz, Demme dhe Pietor Zielinski janë në mesfushë, ndërsa sulmi do të përbëhet nga treshja e njohur Josë Callejon, Dires Mertens dhe Lorenzi Insigne.

Në anë tjetër trajneri i Juventusit, Maurizio Sarri, ka vendosur që në portë të jetë Giggi Buffon.

Treshja e sulmi te Juve do të jetë Douglas Costa, Paolo Dybala dhe Cristiano Ronaldo.

Juventus: Buffon, Cuadrado, De Ligt, Bonucci, Alex Sandro, Bentancur, Pjanic, Matuidi, Douglas Costa, Dybala, Cristiano Ronaldo.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen