Napoli dhe Juventusi – Drejtpërdrejt (Livee)

Në San Paolo zhvillohet njëra prej ndeshjeve kryesore të javës së 21-të në kampionatin italian të futbollit, ndërmjet Napolit dhe Juventusit.

Partenopei nuk po kalojnë një sezon të mirë dhe pozicionohen në vend të 13-të në tabelë me 24 pikë të arkëtuara pas 20 ndeshjesh.

Nga ana tjetër, Zonja e Vjetër është lider në tabelë me tri pikë më shumë se Interi dhe mund ta ngrejë diferencën në gjashtë pikë në rast të fitores.

Trajnerët Gennaro Gattuso dhe Maurizio Sarri i kanë zgjedhur formacionet startuese për këtë ndeshje të rëndësishme në Serie A.

Formacioni i Juventusit: Szczesny, Cuadrado, De Ligt, Bonucci, Alex Sandro, Bentancur, Pjanic, Matuidi, Dybala, Higuain, Ronaldo.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 4 – Shiko ketu ndeshjen