Napoli dhe Milani – Drejtpërdrejt LIVE

Napoli dhe Milani zhvillojnë kryendeshjen e xhiros së 32-të në Serie A, në të cilën zhvillojnë përballjen e drejtpërdrejtë për një vend në Ligën e Evropës.

Partenopei ndodhen në pozitën e gjashtë në tabelë me 51 pikë, dy më shumë se Rossonerët që ndodhen një vend më poshtë.

Me fitore eventuale, Milani do të inkuadrohej në zonën evropiane të tabelës, ndërkohë që rezultatet tjera e lënë jashtë.

Do të shohim edhe një përballje taktikash të trajnerëve, Gennaro Gattuso dhe Stefano Pioli.

Formacioni i Milanit: Donnarumma, Conti, Kjaer, Romagnoli, Theo Hernandez, Kessie, Bennacer, Paqueta, Calhanoglu, Rebic dhe Ibrahimovic.

Shiko ketu ndeshjen – LIVE