Napoli dhe Roma – Drejtpërdrejt LIVE

Në San Paolo zhvillohet përballja e xhiros së 30-të në Serie A, ndërmjet Napolit dhe Romës.

Napolitanët janë vetëm një pikë prapa Milanit në pozitën që dërgon në Ligën e Kampionëve, derisa Giallorossët ndodhen mbi Rossonerët.

Diferenca ndërmjet dy kundërshtarëve të kësaj sfide është vetëm tri pikë, prandaj kjo është një takim i drejtpërdrejtë në garën për një vend në Ligën e Evropës.

Trajnerët Gennaro Gattuso dhe Paulo Fonseca do t’i vënë përballë taktikat e tyre me lojtarët që i kanë zgjedhur në formacionet startuese.

Formacioni i Napolit: Meret, Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Mario Rui, Fabian, Demme, Zielinski, Callejon, Milik, Insigne.

Formacioni i Romës: Lopez, Ibanez, Mwncini, Zappacosta, Pellegrini, Veretout, Spinazzola, Mkhitaryan, Kluivert.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen – LIVE