Ndeshja Maqedoni – Kosovë, mësoni kë favorizojnë bastoret

Disa javë para gjysmëfinales në play-off të Nations League, kompanitë e basteve kanë nisur të tregojnë kuotat për ndeshjen Maqedoni – Kosovë.

‘Dardanët’ i ndajnë vetëm dy finale larg ëndrrës Euro 2020 dhe kundërshtari i parë është Maqedonia, para përballjes së mundshme në finale me fituesin e duelit, Bjellorusi – Gjeorgji.

Tashmë, kompanitë e basteve kanë nisur publikimin e kuotave për këtë ndeshje dhe e favorizojnë Maqedoninë ndaj Kosovës.

Maqedonisë madje ka nisur t’i bie kuota, aktualisht fitorja ka kuotën 2.37, kurse Kosovës po vazhdon t’i rritet, 3.10.